Ledwie parę lat wstecz trening personalny był kojarzony z usługą dostępną wyłącznie dla gwiazd. Nic bardziej mylnego! Dziś, dzięki rosnącej świadomości dbania o swoje zdrowie i ciało, coraz częściej widzimy osoby ćwiczące „we dwójkę”. A jest to spowodowane zmiana sposobu myślenia, że trening personalny to nie luksus, na który mogą pozwolić sobie wyłącznie najbogatsi.

Trening personalny to system ćwiczeń „jeden na jeden”. Są to indywidualne spotkania z wykwalifikowanym instruktorem, który jest w stanie stworzyć program treningowy dostosowany typowo do potrzeb i możliwości klienta. Osobiści trenerzy podczas sesji treningowej przekażą nam wiedzę nie tylko z zakresu poprawności wykonywania techniki, ale także nauczą nas jak mamy dbać o swoje ciało poza salą treningową. Mamy tu na myśli wiedzę o prawidłowym odżywianiu i suplementacji, odnowie biologicznej, procesach zachodzących w organizmie podczas treningu, czyli fizjologii i biochemii.

Główna różnicą miedzy treningiem w dużych grupach a treningiem personalnym jest to, że podczas godzinnej sesji cała uwaga instruktora jest skierowana tylko na Tobie. Osoba prowadząca zajęcia, nie musi kontrolować dwudziesto osobowej grupy, przez co może skupić się tylko na Tobie, dzięki czemu będzie w stanie wyłapać wszystkie błędy! Druga ważną zaleta osobistych treningów jest to, że plan ćwiczeń będzie ułożony wyłącznie pod twoje cele, tak aby jak najszybszymi metodami je osiągnąć – niezależnie od tego czy będzie nimi  zrzucenie kilku kilogramów, czy praca nad stabilizacja kręgosłupa.
Podsumowując , jeśli jesteśmy zdeterminowani by osiągnąć swoje cele, a nie bardzo wiemy jak się do tego zabrać, lub brakuje nam motywacji, warto skorzystać z porady Trenera Personalnego – każdy może przez chwilę poczuć się jak tytułowa „gwiazda”. 🙂

Bartek Sołdaczuk, Trener Personalny & Dietetyk PR1ME Fitness & Wellness

Top