Zajęcia na basenie – najlepszy wybór dla seniora?

zajecia na basenie żoliborz

W dzisiejszych czasach coraz więcej seniorów jest aktywnych fizycznie do późnych lat. Starsi ludzie próbują znaleźć dla siebie odpowiednie ćwiczenia, które sprawią, że ich kondycja się poprawi, samopoczucie będzie na dobrym, wysokim poziomie, a do tego będą one korzystnie wpływały na zdrowie. Jedną z najlepszych form aktywności fizycznej dla seniora są zajęcia na basenie. Jakie ćwiczenia można uprawiać w wodzie? Jakie zajęcia na basenie będą korzystne dla seniora?

Aktywny senior – czy to możliwe?

Do aktywności fizycznych, które najczęściej rekomenduje się seniorom, należą zajęcia na basenie. Zajęcia dla aktywnych seniorów można odbywać w grupach. Dla uzyskania korzystnych efektów warto takie zajęcia na basenie przeprowadzać minimum 2 razy w tygodniu. Dzięki treningowi w wodzie stawy stają się bardziej ruchome. Woda także daje większe możliwości przy wykonywaniu ćwiczeń. Trening w wodzie to także mniejsze ryzyko kontuzji i przeciążenia organizmu.

Aktywny senior – jakie ćwiczenia warto wykonywać?

Zajęcia na basenie wiążą się z szeregiem korzyści. Dzięki nim reguluje się ciśnienie tętnicze krwi. Następuje poprawa samopoczucia oraz przyspiesza się przemiana materii. Jedną z ważniejszych kwestii dla seniorów jest lepsza koordynacja ruchowa, zwiększenie objętości płuc, poprawa krążenia czy zmniejszenie obrzęków. Najczęstsze i najbardziej znane zajęcia na basenie, które może wykonywać senior to: pływanie zdrowotne np. przy schorzeniach układu ruchowego oraz aqua aerobik, którego forma może być dostosowana specjalnie dla seniora.

Zajęcia na basenie dla seniora – czy warto?

Seniorzy coraz częściej zaczynają dbać o swoje zdrowie i szukać sposobów, które zapewnią im długie życie na zdrowym poziomie. Zajęcia na basenie na pewno są w stanie im pomóc utrzymać dobrą kondycję i sprawność. Przed rozpoczęciem ćwiczeń warto skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem i dopasować odpowiednią formę ćwiczeń.