Aqua aerobik – co to takiego?

aqua aerobik żoliborz

Aqua aerobik to coraz chętniej wybierane zajęcia sportowe na basenie. Jego uprawianie przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Poznaj te najważniejsze.

Aqua aerobik – co to jest?

Aqua aerobik to forma zajęć, które są połączeniem aerobiku, gimnastyki korekcyjnej, a także ćwiczeń siłowych. Systematyka w ćwiczeniach sprawia, że poprawia się kondycja ciała. Aqua aerobik jest polecany osobom, które cierpią na schorzenia układu ruchowego albo są po kontuzji. Wykonywanie ćwiczeń w wodzie pozwala na szybszy powrót do zdrowia. Ta forma ćwiczeń pomaga także osobom, które chcą się odchudzić. Dzięki niemu można się odstresować, a także wysmuklić sylwetkę. Systematyczne ćwiczenia 2-3 razy w tygodniu pozwolą też zauważyć efekty w postaci zmniejszenia cellulitu.

Jakie korzyści dla zdrowia przynosi aqua aerobik?

Ta forma ćwiczeń fizycznych pozwala na poprawienie wydolności krążeniowo-oddechowej w bezpieczny sposób. Pomaga osobom z nadwagą zrzucić kilogramy, a mięśnie w trakcie ćwiczeń stają się bardziej wytrzymałe. Zajęcia aqua aerobiku trwają 45 minut do godziny, co przekłada się na około 350 kcal spalonych w trakcie ćwiczeń. Ćwiczenia poprawiają też nastrój. W trakcie trwania zajęć wydzielają się endorfiny, które obniżają także stres. Ćwiczenia w wodzie przynoszą także szereg korzyści, których nie sposób szukać w innych sportach. Jest to np. lepsze ukrwienie tkanek. Dzięki ćwiczeniom w wodzie można także zmniejszyć obrzęki nóg.

Aqua aerobik – czy warto?

Aqua aerobik to forma zajęć sportowych, która wiąże się z szeregiem korzyści dla zdrowia. Należy jednak pamiętać, że aby ćwiczenia przyniosły skutek trzeba je uprawiać regularnie. Najlepiej minimum 2-3 razy w tygodniu po co najmniej 20-30 minut. W związku z tym, że są to ćwiczenia fizyczne, przed ich rozpoczęciem należy wziąć pod uwagę swój stan zdrowia i w razie obaw skonsultować się z lekarzem.