Niemowlak na basenie – jak się przygotować?

aqua baby w warszawie

Dobrze, jeśli dziecko oswaja się z wodą już od najmłodszych lat. Nie musisz czekać, aż podrośnie i zacznie uczęszczać na zajęcia z pływania w szkole. Im wcześniej zabierzesz swoją pociechę na basen, tym lepiej! Sprawdź jak się do tego przygotować i dlaczego warto wybrać się na zajęcia Aqua Baby w Warszawie.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty na basenie z dzieckiem?

Jeśli zastanawiasz się, czy Twój maluszek poradzi sobie na basenie, pamiętaj, że przez 9 miesięcy ciąży woda była dla niego naturalnym środowiskiem. Mniej więcej do 8. miesiąca życia dziecko ma naturalny mechanizm obronny polegający na tym, że nie otwiera ust podczas zanurzenia główki. Dlatego to idealna okazja do tego, aby rozbudzić w nim zainteresowanie wodą i zachęcić do nauki pływania.

Jednak zanim zabierzesz maluszka na basen, oswój go z mniejszą ilością wody. Dobrym pomysłem będą kąpiele w wannie z ulubionymi zabawkami.

Gdy Twoja pociecha oswoi się już trochę z wodą, czas aby zabrać ją na basen. Wybierz ten, który jest odpowiedni dla niemowlaków. Powinien mieć łagodne zejście, cieplejszą wodę i około 20-120 cm głębokości. Zwróć też uwagę na to, czy obiekt dysponuje miejscem do przewijania i ubierania niemowlaka.

Poza tym pamiętaj o tym, aby zabrać ze sobą kilka niezbędnych rzeczy. Z pewnością przyda Ci się miękki i ciepły szlafroczek dla dziecka, mydełko, balsam nawilżający, spray do uszu.

Aqua Baby w Warszawie – sprawdzony i bezpieczny sposób na oswojenie niemowlaka z wodą

Jeśli źle zabierzesz się za oswajanie dziecka z wodą efekt może być odwrotny. Maluch przestraszy się basenu i będzie wracał w to miejsce niechętnie. Dlatego w kwestii oswajania niemowlaka z wodą warto zaufać specjalistom.

Program zajęć Aqua Baby w Warszawie został opracowany z myślą o najmłodszych dzieciach, które dopiero zaczynają przygodę z pływaniem. W trakcie zajęć doświadczeni instruktorzy, pokażą Ci w jaki sposób sprawić, aby dziecko pokochało wodę. Wytłumaczą jak oswajać malucha z pływaniem w basenie w bezpieczny, a zarazem przyjemny sposób.