Aqua aerobik – dlaczego warto zapisać się na zajęcia już teraz?

aqua aerobik

Zajęcia aqua aerobik fantastycznie łączą trening na siłowni z korzyściami płynącymi z wody. Już po kilku sesjach zobaczysz różnicę w kondycji i samopoczuciu. Co więcej, ta forma aktywności jest możliwa dla osób w każdym wieku.

Organizm w trakcie aqua aerobiku otrzymuje prawdziwego kopa energetycznego. Mięśnie i stawy pozbywają się wszelkich obciążeń, to jednak niejedyne powody, dlaczego warto zapisać się na zajęcia na basenie.

Poprawa równowagi i kondycji

Aqua aerobik jest bardzo dynamiczny, skierowany do osób w każdym wieku. Zwiększa siłę mięśni, a także wpływa na stabilność całego ciała. Zyskujesz dzięki niemu znacznie lepszą kondycję. Woda umożliwia kontrolowanie wszystkich ruchów, jakie wykonujesz. Jest to bezpieczniejsza forma ćwiczeń niż na siłowni.

Zwiększenie wytrzymałości układu sercowo-naczyniowego

Ciśnienie wody wspomaga krążenie krwi. Aktywny senior bezapelacyjnie powinien zapisać się na zajęcia na basenie, jeżeli chce uzyskać naturalne wsparcie dla pracy serca. Zajęcia są bardzo zróżnicowane, zmniejszają tętno spoczynkowe, a jednocześnie zwiększają pojemność płuc.

Skuteczne spalanie kalorii

W ciągu godziny ćwiczeń na basenie możesz spalić 400-600 kalorii. Regularna aktywność fizyczna ma wpływ na przyspieszenie metabolizmu, co pomaga zmniejszać zapasy tłuszczu i przekształcać je w energię. Aqua aerobik pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów i utrzymać prawidłową wagę.

Zwiększenie siły mięśni oraz elastyczności stawów

Woda zapewnia naturalny opór, 4 razy większy niż na powierzchni. Mięśnie mają dzięki temu doskonały trening, ciało może poruszać się w różnych kierunkach wraz z prądem wody, a to zwiększa zakres ruchu w sposób naturalny. Już po kilku treningach zyskasz giętkość i sprawność.

Aqua aerobik jest doskonałą formą aktywności fizycznej dla każdego, w każdym wieku. Zmniejsza stres i napięcia, poprawia kondycję ciała i jego wygląd. To forma aktywności, na którą warto się zdecydować.