Zajęcia na basenie – przepis na zdrowy kręgosłup

zajecia na basenie zdrowy kregoslup

Siedzący tryb życia wpływa negatywnie na zdrowie. Nic więc dziwnego, że z czasem zaczynamy narzekać na bóle pleców. Aby ulżyć sobie w cierpieniu, warto zapisać się na zajęcia na basenie, które przyniosą ulgę dla kręgosłupa.

Nie od dziś wiadomo, że pływanie wpływa pozytywnie na wiele aspektów zdrowotnych. Niezależnie od wieku, można zdecydować się na tę aktywność fizyczną, jak i na inne zajęcia na basenie.

Style pływania niwelujące bóle kręgosłupa

Warto zapoznać się ze stylami pływania, które niwelują zbędne obciążenia kręgosłupa. Najlepszym wyborem jest styl grzbietowy, daje wsparcie dla całego kręgosłupa. Warto pływać również kraulem, ponieważ skutecznie można rozluźnić odcinek lędźwiowy.

Jeżeli odczuwasz bóle kręgosłupa, należy zrezygnować z pływania żabką. Ten styl obciąża odcinek szyjny, lędźwiowy, a także może pogłębiać bóle stawów kolanowych oraz biodrowych.

Jeżeli zdecydujesz się na zajęcia z instruktorem, w każdej chwili możesz zmienić zestaw ćwiczeń, jeżeli odczujesz niepokojące obciążenia w którejś z partii kręgosłupa. Warto reagować od razu, aby nie pogłębić problemu. Pływanie ma uśmierzać ból, a nie potęgować go.

Jeżeli nie lubisz pływać, zapisz się na zajęcia na basenie

Nie każdy lubi pływać, baseny jednak oferują szeroką gamę zajęć, dzięki którym można uśmierzyć ból kręgosłupa. Fitness w wodzie pomaga w regeneracji danej partii ciała. Zajęcia Aqua aerobik są świetnym pomysłem dla osób prowadzących siedzący tryb życia, pragnących poprawić koordynację oraz giętkość ciała. Ćwiczenia zwiększają wydajność organizmu, wyciszają i rozluźniają mięśnie.

Indywidualne oraz grupowe zajęcia na basenie

Aby pozbyć się bólu kręgosłupa, możesz zapisać się na indywidualne lub grupowe zajęcia na basenie. Treningi odbywają się w intensywności dopasowanej do wszystkich osób biorących w nich udział. Jeżeli nie czujesz się dobrze ćwicząc w grupie, warto wykupić lekcje z instruktorem. Dobierze zestaw treningowy idealnie dopasowany do schorzenia kręgosłupa, z jakim się zmagasz.