Aktywność fizyczna – sposób na poprawę efektywności w pracy

ćwiczenia dla pracowników

Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na cały ludzki organizm. Obniża ciśnienie krwi, reguluje pracę serca, wzmacnia mięśnie, ale także poprawia jakość snu. Masz dzięki temu więcej energii do działania. Czy sport wpływa na efektywność pracy? Zdecydowanie tak!

Lepsza koncentracja, szybka reakcja i zwiększona gotowość do pracy. To wszystko zyskasz, jeżeli w Twojej codziennej rutynie zagości sport.

Ruch a produktywność w pracy

Regularnie uprawiając sport dbasz o kondycję nie tylko swojego ciała, ale również mózgu. Powstało wiele badań na temat zależności aktywności fizycznej i efektywności w pracy. Udowodniono, że myszy korzystające z bieżni produkują znacznie więcej komórek nerwowych, a to znacząco wpływa na budowę i funkcjonowanie mózgu. Można spowolnić proces starzenia układu nerwowego i zatrzymać rozwój chorób degeneracyjnych, takich jak m.in. Parkinson czy Alzheimer.

Odpowiednia dawka aktywności fizycznej w ciągu dnia zwiększa zdolności umysłowe, pobudza kreatywność, a także gotowość do pracy. Częstymi użytkownikami naszej siłowni są pracownicy korporacji, prawnicy, lekarze. Chętnie zapisują się na zajęcia na basenie, grupowe ćwiczenia fitness czy inne formy aktywności, aby rozładować stres towarzyszący im w ciągu dnia.

Regularne ćwiczenia pozwalają wyładować negatywne emocje, zadbać o tężyznę fizyczną, ale także zwiększają wydajność organizmu, który narażony jest na stres, duże przeciążenia w pracy itd.

Sportowe karnety dla pracowników

W naszej ofercie znajdziesz atrakcyjne karnety open na 14 dni, miesiąc lub 3 miesiące, które są fantastycznym prezentem dla pracowników, o których ruch i aktywność fizyczną chcesz zadbać jako pracodawca. Proponujemy relaksujące zajęcia na zdrowy kręgosłup, fizjoterapię, masaże. Specjaliści zatroszczą się o organizację zajęć sportowych przystosowanych do potrzeb każdej osoby spragnionej ruchu.

Pracownik mało aktywny fizycznie jest znacznie bardziej podatny na stres, kłopoty zdrowotne oraz załamania nerwowe. Warto włączyć ruch do swojej codzienności, w celu pozytywnego rozwoju kariery zawodowej.