Dlaczego warto regularnie wykonywać ćwiczenia na zdrowy kręgosłup?

zajecia na zdrowy kregoslup

Wiele osób większą część dnia spędza w pozycji siedzącej. Niestety nie wpływa to pozytywie na stan kręgosłupa. Warto o niego zadbać poprzez wykonywanie określonych ćwiczeń.

Pasywny tryb życia jest szkodliwy dla każdego człowieka. Wymaga tego od nas jednak zarówno szkoła, jak i wiele zawodów. Dysfunkcje kręgosłupa uniemożliwiają jednak prawidłowe funkcjonowanie, dlatego warto zapisać się na organizowane przez naszą siłownię profesjonalne zajęcia.

Kto powinien zapisać się na zajęcia „Zdrowy kręgosłup”?

Aktywność ukryta pod hasłem „Zdrowy kręgosłup” jest bardzo uniwersalna, dlatego każdy może zapisać się na zajęcia prowadzone przez doświadczonych instruktorów, współpracujących z nami już od lat. Pomagają jednak w szczególności osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa, napięcia mięśniowe czy dyskomfort spowodowany zbyt długim przyjmowaniem jednej pozycji, najczęściej siedzącej.

Zajęcia mają także charakter profilaktyczny i mogą zapobiec powstawaniu wielu schorzeń. Poprawiają postawę ciała. Ucząc się ćwiczeń pod okiem instruktora, część z nich można wykonywać samodzielnie w domu, aby podtrzymać rezultaty, gdy ze względu na zbyt wiele obowiązków, nie będzie czasu wybrać się na profesjonalne zajęcia. Pamiętaj jednak, że trwają zaledwie 55 minut. Warto wygospodarować niecałą godzinę w tygodniu, aby zadbać o stan swojego kręgosłupa.

„Zdrowy kręgosłup” pomaga zadbać o organizm i wygląd ciała, poprawia sylwetkę, a najważniejsze jest to, że dostarczasz odpowiedni poziom aktywności fizycznej w ciągu dnia.

Co zyskasz biorąc udział w zajęciach na zdrowy kręgosłup?

Regularne ćwiczenia pozwalają zatroszczyć się w odpowiedni sposób o organizm. Zyskujesz dzięki nim refleks, poprawiasz wydolność organizmu oraz zwiększasz pojemność płuc. Pamiętać trzeba, że kręgosłup jest bardzo delikatnym fragmentem naszego ciała, dlatego tak ważne jest prawidłowe wykonywanie ćwiczeń mających zmniejszyć wokół niego napięcia.

Zajęcia „Zdrowy kręgosłup” w Pr1me Fitness & Wellness odbywają się pod okiem profesjonalnego instruktora, który dba, aby uczestnicy nie zrobili sobie krzywdy, a zadbali o prawidłową postawę i pozbycie się bólów pleców. Jesteś w dobrych rękach.