Aqua aerobik – zalety

aqua aerobik

Ćwiczenia wykonywane w wodzie są polecane osobom po kontuzji, kobietom w ciąży, a także tym, które narzekają na różnego typu ograniczenia ruchomości. W naszym klubie fitness zajęcia trwają 45 minut.

Aqua aerobik, czyli forma aktywności dla każdego

Szukasz małych wyzwań oraz dobrej zabawy? Są to zajęcia idealne dla Ciebie! Trening jest wykonywany przy muzyce, wspiera koordynację ruchową, równowagę oraz stabilizuje mięśnie. W trakcie treningu możesz spalić nawet do 500 kcal. Wykorzystując naturalny opór wody na ciało, możesz uzyskać fantastyczny efekt wizualny, zadbać o swoje zdrowie i kondycję.

Trening w wodzie nie obciąża stawów oraz kręgosłupa, dlatego można się na niego zdecydować nawet po skomplikowanych operacjach układu kostnego czy stawowego. Zwiększa wytrzymałość mięśni, sprawność i wydolność fizyczną organizmu. Woda chłodzi organizm, a to zmniejsza poczucie zmęczenia.

Masaż limfatyczny, którego doznasz w trakcie treningu, pozwala na usuwanie z organizmu toksyn, a to skutecznie wpływa na zmniejszenie cellulitu. Czy nie o tym właśnie marzysz?

Jakie efekty przynosi aqua aerobik?

Regularnie uczestnicząc w zajęciach na basenie organizowanych w naszym klubie fitness na warszawskim Żoliborzu, możesz pozbyć się zbędnych kilogramów, ujędrnić ciało, wzmocnić mięśnie, a ponadto zadbać o stan kręgosłupa i stawów. Pozbędziesz się również stresu i niepotrzebnych napięć, wysmuklisz sylwetkę, poprawisz kondycję i koordynację ruchową. Wraz z wydzielaniem endorfin polepszysz swoje samopoczucie.

Efektem ubocznym ćwiczeń na basenie jest również pozbycie się cellulitu i znacznie większa elastyczność ścięgien oraz mięśni.

Warto ćwiczyć w wodzie!

Zachęcamy każdego do zapisów na aqua aerobik. Zestawy ćwiczeń są przystosowane do potrzeb osób nieumiejących pływać. Odbywają się na bezpiecznych głębokościach. Możesz poprawić ruchomość swoich stawów, zadbać o swoją sylwetkę, zlikwidować cellulit i zadbać o swoje dobre samopoczucie.