Ćwiczenia na basenie w ciąży – dlaczego warto?

ćwiczenia na basenie warszawa

Umiarkowane ćwiczenia w ciąży są zalecane, ponieważ zapobiegają nadmiernemu tyciu, pomagają zrelaksować się, zmniejszają bóle kręgosłupa i pozwalają utrzymać ciało w dobrej kondycji. Każdą formę aktywności warto najpierw skonsultować z lekarzem prowadzącym, ale przy dobrym stanie zdrowia ciężarnej nie ma przeciwwskazań do ćwiczeń na basenie.

W Pr1me Fitness & Wellness przygotowaliśmy szeroki wachlarz ćwiczeń na basenie, również dla kobiet w ciąży. Warto zapoznać się z ofertą, aby wybrać aktywność pozwalającą zadbać o dobrą kondycję, a jednocześnie bezpieczną.

Jakie zalety mają ćwiczenia na basenie w ciąży?

Przyszłe mamy jak najbardziej powinny odwiedzać basen, w celu zrelaksowania się i zadbania o kondycję ciała, które w trakcie ciąży naturalnie zmienia się. Jeżeli nie umiesz pływać, a chcesz skorzystać z tej formy aktywności, polecamy Aqua Basic, czyli trening w wodzie będący połączeniem relaksu i rehabilitacji. Intensywność ćwiczeń jest łagodna i bezpieczna, powoli można przyzwyczaić ciało do wysiłku. Zajęcia pozwalają odprężyć się i zachować sprawność na odpowiednim poziomie.

Ćwiczenia w basenie zapobiegają nadmiernemu przyrostowi masy ciała, z którym boryka się wiele kobiet w ciąży. Redukują opuchliznę nóg oraz rąk. Dostarczają ponadto odpowiedni poziom relaksu i rozrywki, są fantastyczną formą spędzania wolnego czasu, a w dodatku redukują stres.

Kilka zasad bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży

Wodne ćwiczenia przynoszą szereg korzyści dla kobiet w ciąży, ale przede wszystkim musisz zadbać o swoje bezpieczeństwo. Skonsultuj się z lekarzem, czy ta forma aktywności jest dla Ciebie odpowiednia.

Jeżeli Twój stan zdrowia na to pozwala, warto wpleść w tygodniowy grafik 45-minutowe ćwiczenia na basenie organizowane w Pr1me Fitness & Wellness.