Jak zwiększyć elastyczność swojego ciała i dlaczego to tak ważne?

zajecia jogi warszawa

Pojawia się u Ciebie uczucie odrętwienia, bóle pleców oraz nóg? Musisz zadbać o swoje ciało i je uelastycznić. Regularne rozciąganie poprawia zakres ruchu i zwiększa uczucie zrelaksowania.

W Pr1me Fitness & Wellness przygotowaliśmy szereg zajęć, które pozwolą rozluźnić umysł oraz ciało, uwolnią Cię od napięcia mięśniowego oraz poprawią funkcjonowanie całego organizmu. Mowa tu przede wszystkim o jodze.

Klasyczna joga – 55 minut dla ciała i duszy

Zajęcia odbywające się w naszym studio fitness polegają na wykonywaniu ćwiczeń mięśni, stretchingu, ćwiczeń oddechowych. Dostarczają wiele relaksu, gwarantują osiągnięcie wewnętrznej harmonii. Wszechstronna i starannie opracowana metoda treningowa pozytywnie wpływa na kręgosłup oraz całe ciało.

Pozycje jogi opierają się na skrętach ciała, poprawiają ruchomość kręgosłupa, a także skutecznie aktywują krótkie mięśnie grzbietu oraz brzucha. Bardzo ważne jest, aby w odpowiedni sposób wykonywać ruchy i napinanie mięśni, ponieważ pozwoli to na masaż narządów wewnętrznych.

Systematyczne praktykowanie jogi uelastycznia ciało, zmniejsza występowanie problemów zdrowotnych wywołanych siedzącym trybem życia. Przyjmowane pozycje ciała ponadto uspokajają układ krążenia i uwalniają ciało od napięć.

Joga Vinyasa Flow & Relax – intensywnie wzmocnienie i uelastycznienie ciała

Jeżeli chcesz intensywniej popracować nad swoim ciałem, wybierz 55-minutowe zajęcia Vinyasa Flow & Relax. Joga w tym wydaniu stanowi połączenie ruchu z oddechem, a przejścia pomiędzy kolejnymi pozycjami są bardzo płynne. Zajęcia bardzo korzystnie wpływają na układ trawienny, pomagają w usuwaniu toksyn z organizmu, a poza tym zapewniają wewnętrzną równowagę i lekkość, dodają również energii. Uczestnicząc w tych zajęciach jogi, masz szansę nie tylko uelastycznić i wzmocnić swoje ciało, ale również zatroszczyć się o balans mentalny.

Joga posiada niesamowite prozdrowotne właściwości. Praktykując ją, możesz poprawić wiele aspektów w swoim życiu.