Dlaczego seniorom trudno zrzucić zbędne kilogramy? Jak pomoże w tym aqua aerobik?

aktywny senior

Proces starzenia się jest nieunikniony. Warto jednak zadbać o odpowiednią aktywność fizyczną, aby utrzymać ciało w dobrej kondycji. Zajęcia aqua aerobik są idealną gimnastyką nie tylko dla seniorów, ale dla każdego.

Aqua aerobik to zajęcia na basenie dedykowane dla osób, którzy mają problem z poruszaniem się, stawami, a przy tym chcą zrzucić nieco zbędnych kilogramów.

Zalety aqua aerobiku

Gimnastyka dla osób starszych w basenie jest korzystna ze względu na mniejsze odczucia bólowe temu towarzyszące. Szczególnie powinny na nie zdecydować się osoby cierpiące na osteoporozę oraz artretyzm. Można wprawić ciało w ruch, ale bez negatywnych konsekwencji. Każdy ruch jest o wiele łatwiejszy, ćwiczenia nie obciążają stawów oraz kręgosłupa, są o wiele efektywniejsze, ponieważ woda stawiając opór zmusza mięśnie do wysiłku. W trakcie tych ćwiczeń istnieje znacznie mniejsze ryzyko urazu niż na sali gimnastycznej.

Aqua Basic dla osób starszych, mało aktywnych i szukających bezpiecznej formy aktywności

W naszym Centrum Fitness & Wellness przygotowaliśmy zajęcia Aqua Basic, które stanowią formę relaksu i rehabilitacji dla osób, które dotychczas nie miały zbyt dużego kontaktu ze sportem. Są bardzo ciekawą formą aktywności także dla osób starszych. Intensywność ćwiczeń jest łagodna i bezpieczna, działają w sposób odprężający na ciało.

Zajęcia pozwalają niemal każdemu, bez względu na wiek, utrzymać sprawność na wysokim poziomie. Są odpowiednie dla osób pragnących pozbyć się zbędnych kilogramów, jak i zmniejszyć dolegliwości bólowe wynikające z problemów z układem ruchu.

Co dają ćwiczenia na basenie?

Osoba starsza uczestnicząc w ćwiczeniach na basenie już po kilku zajęciach zobaczy wyraźną różnicę w kondycji swojego ciała. Zwiększy się wytrzymałość, sprawność układu ruchu, oddechowego i krążenia. Znacznie łatwiej będzie można pozbyć się zbędnych kilogramów, a co najważniejsze relaks, jaki daje woda, wpłynie bardzo pozytywnie na samopoczucie. Jest to szczególnie ważne dla osób, które borykają się z wahaniami nastroju.

Przed zapisaniem się na aqua aerobik, szczególnie każda osoba starsza, jak i mająca problemy zdrowotne, powinna skonsultować decyzję z lekarzem pierwszego kontaktu. Jest to bezpieczna forma aktywności, ale nie dla osób cierpiących na przewlekłe choroby układu oddechowego, choroby serca i zbyt wysokie ciśnienie krwi.