Jak znaleźć więcej czasu na aktywność fizyczną?

kameralny klub fitness

Regularna aktywność fizyczna jest niezbędna do tego, aby zachować sprawność. Niestety wiele osób zaniedbuje ruch ze względu na brak czasu, motywacji. Warto jednak wprowadzić zdrowe nawyki, aby poprawić jakość swojego codziennego życia.

Jak znaleźć czas na ćwiczenia?

Każdy ma dokładnie tyle samo czasu do wykorzystania, czyli 24 godziny na dobę, dlatego kluczowe jest dobre zorganizowanie się, aby znaleźć go także na aktywność fizyczną. Można porządzić listę swoich wszystkich działań, po czym wyeliminować te mało istotne typu przeglądanie mediów społecznościowych. Dobrym rozwiązaniem jest także wstawanie wcześniej z myślą o krótkim treningu. Warto wykorzystywać każdą wolną chwilę na ruch, przykładowo między zajęciami. Aktywność można też połączyć z innymi zajęciami. Przykładem może być tu chociażby spacer i słuchanie ulubionego podcastu.

Dobrym rozwiązaniem jest też wybór kameralnego klubu fitness w sąsiedztwie, aby nie musieć tracić pieniędzy i czasu na dojazdy.

Co zrobić, aby być bardziej aktywnym fizycznie?

Dobrym pomysłem jest wpisanie treningu w kalendarz, co ułatwi efektywne zarządzanie czasem poświęcanym na trening. Istotne jest także to, aby wyeliminować rozpraszacze typu telefon. Najlepiej wyłączyć powiadomienia, aby nie było pokusy przerywania ćwiczeń lub zwlekania z ich rozpoczęciem w celu sprawdzenia wiadomości tekstowej i odpisania na nią.

Ćwiczyć można nawet w domu, dostępne są w internecie darmowe programy prowadzone przez instruktorów. Ćwiczyć warto z ciężarem swojego ciała, w przestrzeni miejskiej nie brakuje wolnego sprzętu, szczególnie w parkach i nawet przy placach zabaw.

Oczywiście zapraszamy również do naszej siłowni. Oprócz możliwości wykorzystania specjalistycznego sprzętu oferujemy również wsparcie naszych trenerów personalnych, a także szeroki wybór zajęć grupowych.