Masaż klasyczny – poznaj jego główne zalety

masaż klasyczny

Masaż klasyczny to doskonała terapia dla każdego, kto chce poprawić elastyczność ciała, a równocześnie zmniejszyć napięcie i ból mięśni oraz zrelaksować się.

Na czym polega masaż klasyczny?

Masaż klasyczny, zwany także masażem szwedzkim, to jeden z najbardziej popularnych rodzajów masażu leczniczego. Łączy w sobie kilka podstawowych technik masażu, w tym głaskanie, ugniatanie i ściskanie, oklepywanie, rozcieranie oraz wibracje i wstrząsanie. Masażysta wykorzystuje sekwencję tych ruchów do uaktywnienia i uelastycznienia mięśni, skóry, tkanek podskórnych, ścięgien i wiązadeł. Nacisk i intensywność masażu można zmieniać dostosowując je do potrzeb i preferencji klienta. Masaż klasyczny powinien trwać ok. 60 minut, można korzystać z jego dobrodziejstw nawet kilka razy w tygodniu. Najlepsze efekty terapeutyczne obserwuje się przy zastosowaniu serii zabiegów np. 10, co 2-3 dni. Z masażu klasycznego można też korzystać okazjonalnie. To jeden z najbardziej skutecznych sposobów na wyciszenie, głęboki relaks, obniżenie poziomu stresu, zmniejszenie lęku i niepokoju.

Jakie są zalety masażu klasycznego?

Regularne korzystanie z masażu zmniejsza napięcie, sztywność i ból mięśni. To podstawowa zaleta tego rodzaju masażu. Ponadto, poprawia krążenie, zwiększając w ten sposób dopływ krwi do serca i wszystkich tkanek w organizmie i poprawiając jego funkcjonowanie. Masaż klasyczny ma także działanie oczyszczające organizm, ponieważ usprawnia pracę układu limfatycznego. Dodatkowo, zmniejsza poziom stresu, relaksuje, a tym samym poprawia samopoczucie i wpływa na lepszą jakość snu. Do masażu klasycznego terapeuta wykorzystuje bogate i odżywcze olejki. Dzięki temu, sesja masażu klasycznego jest też doskonałą formą nawilżenia i odżywienia skóry całego ciała. Masaż klasyczny szczególnie polecany jest sportowców, po intensywnych treningach.

Masaż klasyczny łączy w sobie funkcje lecznicze z relaksem, a jego zalety są nieocenione. Bardzo ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z masażu klasycznego. Do przeciwskazań należą m.in. stany zapalne, gorączka, choroby nowotworowe, żylaki.