Pierwsze zajęcia z jogi – jak się przygotować?

zajęcia z jogi

Ćwiczenie jogi ma dobroczynny wpływ nie tylko na sylwetkę, ale również na zdrowie i dobre samopoczucie. Jeśli po raz pierwszy wybierasz się na zajęcia, sprawdź, jak się do nich przygotować i o czym nie zapomnieć?

Odpowiedni strój

Na filmikach czy zdjęciach przedstawiających ćwiczenia jogi można zobaczyć osoby ćwiczące w profesjonalnych i modnych strojach. Warto jednak pamiętać, że joga to nie rewia mody i niekoniecznie trzeba inwestować w strój za kilkaset złotych. Wystarczy wybrać ubrania, w których dobrze się czujesz. powinny być lekkie, przewiewne, zapewniać swobodę ruchów, a skórze oddychanie. Dobrym rozwiązaniem mogą być profesjonalne koszulki i leginsy wykonane z oddychających materiałów, które wchłaniają pot i zapewniają komfort podczas intensywnych ćwiczeń. Innym pomysłem mogą też być zwykłe T-shirty i krótkie spodenki lub dresy. Zanim spakujesz strój na zajęcia jogi, warto założyć go w domu, zrobić kilka skłonów i przysiadów, aby sprawdzić, czy nigdzie nie uciska i nie krępuje ruchów. Jeśli masz długie włosy, przydatne będą również opaski i gumki do włosów, dzięki którym wypadające kosmyki nie będą przeszkadzać podczas wykonywania ćwiczeń.

Mata do ćwiczeń i ręcznik

Niektóre szkoły jogi zapewniają maty i inne akcesoria do ćwiczeń, ale wielu ćwiczących woli własne wyposażenie. Profesjonalna mata do jogi to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, a będzie służyła przez długi czas. Nie zapomnij również o ręczniku, który podczas ćwiczeń kładzie się na macie. Najlepszy będzie lekki i cienki, aby nigdzie nie uciskał podczas wykonywania ćwiczeń. O innych akcesoriach do jogi, jak na przykład kostki czy taśmy, można pomyśleć później, gdy stwierdzisz, że zajęcia z jogi to faktycznie coś, co chcesz robić długoterminowo.

Pozytywne nastawienie

Idąc na pierwsze zajęcia z jogi możesz mieć obawy o swoją sylwetkę, kiepską kondycję, brak elastyczności i wiele innych kwestii. Wystarczy optymizm, zaangażowanie i dobry humor – tylko tyle, by zacząć. O inne kwestie zadba instruktor, który krok po kroku wprowadzi Cię w świat jogi.